Nowe ilustracje w 2018 roku

Nagość często zawstydza, budzi zainteresowanie, a czasem zgorszenie. Moje ilustracje mają na celu zachęcić do myślenia, zatrzymania się. A tak naprawdę ten kalendarz jest zlepkiem tego, co siedzi mi w głowie. Zapraszam.

 

1. Nie ma czasu na nienawiść. Nie ma czasu na żale. Są ważniejsze rzeczy w życiu.

 

 

2. Jeśli robisz to, co zawsze robisz dostajesz to, co zawsze dostajesz. A gdyby tak zboczyć z utartych szlaków?

 

3. Najbardziej sztywne drzewo najłatwiej się łamie. Czasem lepiej odpuścić. Jak Ktoś mi kiedyś powiedział, “Chcesz mieć rację czy być szczęśliwy?”

 

4. Zaufaj nieoczekiwanemu. Wspaniałe rzeczy wydarzają się, kiedy najmniej się ich spodziewamy.

 

 

5. Czy naprawdę trzeba głośno krzyczeć, by zostać usłyszanym? O ważnych sprawach można mówić szeptem. Dlatego warto być uważnym, by nie umknęło nam coś wartościowego.

 

 

6. Ludzie – ciężko z nimi żyć, ale bez nich jest to niemożliwe.

 

 

7. Jeśli życie rzuca w ciebie cytrynami, zrób z nich lemoniadę. Proste?

 

 

 

8. Dzisiaj jest najlepszym czasem, jeśli tylko wiemy, co z nim zrobić.

 

 

 

9. To za czym gonisz może nie być tym, co się naprawdę liczy. Czy moja gonitwa za X ma sens? A może poświęcając uwagę X tylko tracę z pola widzenia coś bardziej znaczącego?

 

 

10. Coś o wzajemnym przyciąganiu. To do czego dążysz dąży do ciebie. Tym bardziej warto się zastanowić, czy warto. Dlatego uważaj, o czym myślisz, bo może się spełnić..

 

 

 

11. Moja głowa to istna dżungla. Niektóre myśli mnie wzbogacają, zaś inne powinny trafić do kosza. Świąteczne porządki czas zacząć?

 

 

12. Nie ma nikogo, kogo nie mógłbyś pokochać, o ile poznasz ich historię. Za każdą naszą decyzją oraz postępowaniem stoi jakieś doświadczenie i powód takich wyborów. Starajmy się być bardziej wyrozumiali.

Wesołych Świąt!

 

 

 

 

Z ogłoszeń “parafialnych”: kalendarz z powyższymi ilustracjami można u mnie zamówić (koszt 39 zł). Można też poczekać do przyszłego roku, bo na pewno wymyślę coś nowego. Może w innym stylu?