Jak być sexy? Odpowiedź jest zaskakująca

Głowisz się, jak być bardziej sexy? Chcesz zabłysnąć  przed koleżanką z pracy? Potrzeba ci trochę więcej pewności siebie? Lifting ci nie potrzebny. Nowa bluzka niewiele zmieni. Coaching relacji możesz odłożyć na później. To czego ci potrzeba to nauczyć się mówić w obcym języku! Zanim uznasz pomysł za wyssany z palca – przeczytaj.

 

Trochę liczb na początku.

  • Znasz język obcy? Zwiększasz swoją szansę na podwyżkę nawet do 20%. Najbardziej skorzystają dziennikarze, projektanci gier komputerowych, menadżerowie marketingowi, przewodnicy turystyczni, inżynierowie oraz lekarze.
  • Znajomość języka obcego ułatwia podróżowanie – tak twierdzi aż 97% badanych osób.
  • Uczniowie, którzy uczą się języka obcego przez 4 lata lub dłużej radzą sobie lepiej w nauce niż ich koledzy. I jest to nie bez znaczenia, gdyż jednym z największych afrodyzjaków jest mózg, intelekt.
  • Ci którzy posługują się co najmniej dwoma językami zmniejszają ryzyko zaburzeń funkcji poznawczych o 4 razy (procesy poznawcze odpowiadają za zdobywanie wiedzy i jej wykorzystywanie, zawieranie relacji z ludźmi czy odczuwanie emocji, takich jak strach czy właśnie miłość).
  • Jeśli mówisz w dwóch językach w przyszłości masz szansę przesunąć demencję starczą o 5 lat.
  • Większość badanych, bo 63% spotykało się z osobą posługującą się obcym językiem.
  • I wreszcie, aż 270 Brytyjskich biur randkowych potwierdza, iż osoby szczycące się znajomością języka obcego są uznawane za bardziej atrakcyjne.

Podsumowując, jesteś atrakcyjny dla swojego pracodawcy, znajomych czy też potencjalnej „połówki”. Twój umysł wolniej się starzeje, a ty korzystasz z życia do woli.

I jak?

Dodam jeszcze, że rośnie poczucie wartości, co pozwala pozbyć się ograniczeń i śmiało nawiązać nowe znajomości.

Języki obce są często muzyką dla uszu. Nie przejmuj się, że wszystkiego nie rozumiesz. Po prostu wsłuchaj się w melodię i rytm. Masz swój ulubiony akcent? Spróbuj naśladować bohaterów seriali obcojęzycznych. Powtarzaj za nimi słowa i całe zdania, kopiując ich akcent i intonację. Gestykuluj, jeśli chcesz. Nie krępuj się.

how to be british
How to Be British by Ford, Legon

Na liście najseksowniejszych języków znajduje się angielski brytyjski (mmrrrrr), francuski (oczywiste), hiszpański (to podobno również najweselszy język), portugalski brazylijski, włoski oraz irlandzki (hm). Dźwięki, które często wstydzimy się wydawać, te wszystkie “ery”, skoki intonacyjne są tak naprawdę seksowne. Bo to co obce wydaje nam się bardziej ciekawe, a w rezultacie przyciąga, fascynuje, ekscytuje.

Tylko nie zepsuj klimatu nadmiernym stresem i spięciem. Baw się, flirtuj, czerp przyjemność.

Bycie poliglotą otwiera drzwi i serca. No to zaczynamy! Od czego? Kurs grupowy, lekcje indywidualne, samouczek, Internet, wyjazd zagraniczny… Wszystko zależy od ciebie.

Więcej artykułów o tym, jak się wreszcie nauczyć języka i usunąć wszelkie przeszkody znajdziesz tutaj.

Akcja „Dwujęzyczność jest sexy” ma promować naukę języków obcych i odkrywanie przyjemności w nauce, a następnie w codziennych sytuacjach.. I nie czekaj aż osiągniesz doskonałość – odważ się mówić już na samym początku. Zobaczysz, jak to wkręca (i nakręca)!

No więc… Przez język do serca!

Jakiego języka chcesz się nauczyć? Znajdź partnera do konwersacji w obcym języku na facebooku – fanpage Angielsko

 

bilingual

 

Leave a Reply